SZUKAJ WOLNYCH MIEJSC

data przyjazdu

data wyjazdu

Fontanna multimedialna w Rzeszowie

W Rzeszowie przy al. Lubomirskich powstała największa w mieście, multimedialna fontanna. 17 sierpnia 2013 roku odbyło się uroczyste uruchomienie obiektu, a na przygotowanym pokazie zjawiło się blisko 10 tysięcy osób. Choć jest to jedna z kilku fontann w Rzeszowie, budzi zainteresowanie z uwagi na muzyczne i świetle efekty, które towarzyszą wodzie. Powstały kompleks to siedem fontann, pośród których pięć to fontanno-kwiaty, czyli projekty układające się na kształt kwiatów, jedna jest klasyczną, fontanną mokrą na planie koła, a jedna – suchą interaktywną fontanną. Ostatnia, poprowadzona na planie kwadratu, jest podświetlana i „tańczy” w rytm muzyki, jest również ekranem wodnym służącym do wyświetlania filmów. Tzw. fontanna sucha to również bezpieczny wodny labirynt dla dzieci, który w upalne dni nie tylko bawi, ale stanowi także doskonałą ochłodę dla najmłodszych – woda wytryskuje bezpośrednio z dysz wbudowanych w płytę pałacu, nie zawiera więc niebezpiecznych, wystających elementów.

Pokazy tematyczne, czyli połączenie efektów wodnych oraz muzyki, można obserwować codziennie o godzinie 12:00, 14:00 oraz 16:00. Także codziennie o godzinie 20:00 odbywa się pokaz wzbogacony o efekty świetlne. Z kolei tzw. pokazy specjalne, pod nazwą „Innowacje” oraz „Historia Muzyki”, organizowane są w każdą sobotę o godzinie 21:00. Podczas nich wykorzystywana jest różnorodna muzyka, w tym utwory zarówno klasyczne, jak i popowe oraz rockowe, którym towarzyszą efektowne animacje.

Do wybudowania kompleksu wodotrysków użyto 440 metrów sześciennych betonu i 37 ton stali. Wokół wybudowano amfiteatr zawierający 300 miejsc siedzących. Ozdobę stanowi również 4 000 sztuk roślin. Do budowy użyto także 47,5 kilometrów kabli elektrycznych. Za cała inwestycję zapłacono 7 milionów 250 tysięcy złotych.

HOTRES : String could not be parsed as XML